Kwiaty – jedne z najistotniejszych szczegółów wesela

Każdy chciałby, aby jego ślub i przyjęcie weselne było najpiękniejszym dniem w jego życiu. Kwiaty podczas tego dnia odgrywają ważną rolę, są symbolem miłości i radości. Dlatego też dobre ich dobranie jest rzeczą bardzo istotną. Motyw kwiatów pojawia się już od samego początku waszej znajomości, która dziewczyna choćby raz nie dostała róży od swego chłopaka, następnie kwiaty spotkać można w domu pani i pana młodego podczas błogosławieństwa no i oczywiście wiązanka panny młodej oraz kwiatowe dekoracje kościoła, samochodu i sali weselnej.

Podczas ślubnych przygotowań warto wraz z wybraną kwiaciarką lub firmą, która będzie nam świadczyć usługi dekoratorskie przedyskutować z jakiego rodzaju kwiatów wykonane będą dekoracje. Kiedy zabieramy się do wyboru rodzaju kwiatów musimy wziąć pod uwagę na jakie kwiaty w danym czasie jest sezon, pozwoli to ograniczyć koszty związane z zakupem kwiatów. Oczywiście są i tacy, których budżet nie ogranicza, oni mogą wybierać do woli rodzaje kwiatów, mogą nawet użyć egzotycznych kwiatów, które na pewno zrobią wrażenie na gościach. Podczas planowania kwiatowych dekoracji dobrze wziąć pod uwagę motyw przewodni wesela, czy kolor dekoracji sali.

Warto też prześledzić trendy modowe panujące w internecie lub obejrzeć płyty ze ślubu i przyjęcia znajomych lub rodziny, które odbyły się w niedalekiej przeszłości. Biorąc pod uwagę sezonowość pojawiania się kwiatów w wiosennych kompozycjach wykorzystać możemy: kwiaty wiśni, żonkile, forsycje, bez, tulipany, piwonie czy fiołki. W okresie letnim mamy większy wybór, min: kalie, stokrotki, ostróżek, kwiatostany dzikiej marchwi, lewkonie, astry, pelargonie, mieczyki. Jesienną porą, na pewno dostępne będą: dalie, złocienie, mini chryzantemy, nagietki, cynie. Zimą, dostępne będą kwiaty, które dostać możemy przez cały rok, min: goździki, stokrotki, lilie, gipsówka, ostróżki, bławatki, róże, orchidee.

Bukiet ślubny powinien być również powiązany z dekoracją kościoła i sali ale również z wyglądem pani młodej. Bardzo modne są żywe kwiaty wpięte w ślubną fryzurę lub nawiązujące również do sukni ślubnej. Wszystko dobrze ze sobą współgrające da na pewno wspaniały efekt, który wam i wszystkim gościom na długo pozostanie w pamięci.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.