Kwiatowe menu dla odważnych

Kwiaty w wazonach, girlandy kwiatowe na filarach, mini bukiecik przy każdym nakryciu na stołach to elementy, które uświadczyć można na każdym weselu. Niewiele par młodych jest na tyle odważnych, aby pozwolić na wkroczenie kwiatów do menu weselnego. Zdarzają się jednak i tacy, którzy preferują oryginalne rozwiązania i nie chcieliby, aby ich ślub był jedną ze znanych sztamp weselnych. Tacy ludzie pozwalają sobie na nutkę szaleństwa nie tylko w wyglądzie dekoracji, swoim wizerunku, fryzurze, kreacji ale i w menu. Ostatnio bardzo modnym trendem stało się wykorzystywanie jadalnych kwiatów nie tylko do dekoracji potraw ale jako głównych składników jadalnych danej potrawy.

Kalafior, czy brokuł to nie jedyne kwiaty, które można wykorzystać w weselnym menu. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się również: bratki, nasturcje, stokrotki, rumianek, mlecz, róża czy akacja. Potrawy przyrządzone z dodatkiem tych kwiatów dodają wiele oryginalnej pikanterii.

Kwiatowe fantazje wykorzystać można nie tylko w przystawce, sałatce czy głównym daniu, ale przede wszystkim w różnego rodzaju deserach. Małe przekąski, np. mini bagietki posmarowane ostrym serem ze stokrotkami czy wszelkiego rodzaju delikatne sałatki polane sosem na bazie octu różanego i posypane płatkami róż będą nie lada atrakcją na długo zapamiętaną przez gości. Dobry i otwarty na nowości kucharz na pewno będzie wiedział jak dobrze wykorzystać inne kwiaty w waszym kwiatowym menu. Bardzo duże pole do popisu dają desery, gdyż w niemal każdym wykorzystać można jadalne kwiaty. Łechcąca podniebienia jak i zmysł wzroku może być różana galaretka z zatopionymi w niej płatkami róż lub wspaniały tort przyozdobiony kandyzowanymi bratkami.

Mniej odważne pary, chcące mieć parę oryginalnych elementów kwiatowych mogą połasić się na kostki lodu w których zatopione będą płatki róż lub owocową sałatkę z dodatkiem bratków. Takie małe, ale znaczące elementy na pewno na długo pozostaną w waszej pamięci i pamięci waszych gości.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.