Krzesła ubrane nie tylko w białe pokrowce.

Krzesła na ślubie i weselu to jedne z wielu elementów do których zbyt dużej wagi nie przywiązujemy. A to błąd, gdyż dobrze dobrana dekoracja krzeseł, zgodna z motywem przewodnim waszego wesela może wiele wnieść do wyglądu całej dekoracji. Przeważnie krzesła są, ubrane w białe pokrowce przewiązane tiulową wstążką w kolorze przewodnim waszego wesela, nie twierdzę, że to już przeżytek, czy coś złego, ale jest wiele innych rozwiązań, które pomogą nadać wyrazu sali weselnej poprzez interesującą dekorację krzeseł. Warto poświęcić nieco czasu na wyszukanie innych rozwiązań, a zapewniam was, że nie pożałujecie, a wręcz przeciwnie oczarujecie wszystkich przybyłych gości wyglądem kościoła i sali weselnej.

Aby stworzyć niepowtarzalny klimat waszej uroczystości krzesła można udekorować na wiele rożnych sposobów, wykorzystać można np.: kolorowe wstążki, koronki, poduszki, kwiaty, a nawet gałęzie czy kolorowe ścinki materiałów. Wszystko zależy od stylu i motywu przewodniego waszego wesela. Poniżej spróbuję przybliżyć wam parę przykładów, gdyż opcje w tym przypadku są nieograniczone.

różne materiały na krzesła

Białe wstążki lub w kolorze jaki wybraliście za przewodni są bardzo dobrą i na pewno „o niebo” interesującą opcją jak białe pokrowce. Do tego koszt ich zakupu nie jest zbyt wielki, a efekt wizualny interesujący.

wstążki na krzesłach

Jeśli waszym kolorem przewodnim jest żółty to wstążki na krzesłach w takim kolorze będą wyglądać wspaniale, a do tego piękne słoneczniki dopełnią dzieła dekoracji.

żółte wstążki na krzesłach

„Babcine” koronki również coraz częściej wracają do łask w weselnych dekoracjach. Dodatki wykonane z koronki nadają pewnej szykowności i tajemniczości całej dekoracji. Dodatkowo różowe piwonie na oparciu krzeseł są pięknym elementem urozmaicającym wygląd sali.

koronkowe dodatki do dekoracji.

Kolejnym wspaniałym pomysłem na dopełnienie waszej dekoracji jest wykorzystanie poduch, poduszeczek i innych miękkich posłań na krzesła waszych gości. Wszystkie powinny być oczywiście utrzymnae w tonacji waszego koloru przewodniego. Goście na pewno docenią wizualny wygląd jak i waszą troskę o ich wygodę.

poduszki na krzesła

Pięknym elementem dekoracji krzeseł może być również gruba wstążka z akcentem małych diamencików pośrodku jej pięknie odbijającymi światło.

poduszki na krzesła i wstęga na oparcie

Kwiaty, to nieodzowny element każdej ceremonii zaślubin i dekoracji sali weselnej. Jeśli mają znaleźć się na stołach, na samochodzie wiozącym was do ślubu, w dekoracji ścian i sufitu na sali weselnej, w dekoracji ławek w kościele, to dlaczegóż by nie na krzesłach, gdzie będą wyglądać równie pięknie. Specjalne do tego celu przeznaczone rożki do których możecie nalać wody i bezpośrednio włożyć świeże kwiaty dadzą wspaniały efekt.

kwiaty na krzesłach

Nawet jeden goździk na tle bieli krzeseł spowoduje piękny efekt wizualny.

kwiaty na krześle

Tak nie wiele trzeba, żeby dopełnić dekorację małym elementem. A kwiaty spełniają się w tej funkcji zawsze w stu procentach.

Zwolennicy idei „zrób to sam” zadbać mogą sami, np. o papierowe dekoracje krzeseł.

papierowe kwiaty na krzesłach

Są one bardzo efektowne, ale i nadające się od wykorzystania podczas przyjęcia weselnego w stylu eco, gdzie papier może być wykorzystywany ze źródeł makulaturowych.

róże z gazety

Rattanowe elementy ze wstążką mogą stworzyć równie interesującą dekorację.

rattanowe ozdoby na krzesła

Niebanalnych pomysłów na dekorację krzeseł można znaleźć wiele, to w jakim stylu i z jakimi elementami przewodnimi to wszystko zorganizujecie zależy tylko i wyłącznie od was i waszej wyobraźni. Ja tylko mogę wam co nieco podpowiedzieć, aby ten dzień nie był sztampowy i całkiem inny od wszystkich. Aby był po prostu wyjątkowy i zapadł w pamięci waszej i waszych gości na całe życie.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.