Krótka suknia ślubna. Kto za? Kto przeciw?

Każda przyszła panna młoda chce w dniu ślubu wyglądać najpiękniej i olśnić wszystkich, zwłaszcza pana młodego. Niestety nie każda czuje się dobrze w długich, balowych sukniach i najlepiej w tym dniu włożyłaby wygodną, krótką sukienkę. Jednak odrazu nasuwa się pytanie „czy aby na pewno pasuje”? Jeśli takie są wasze przekonania, to dlaczego by nie, przecież to wasz dzień i to wy musicie się w tym dniu czuć pięknie i przede wszystkim wygodnie. Wasza, krótka suknia może być jedną z atrakcji jakie zafundujecie swoim gościom, taką decyzją możecie zaskoczyć wszystkich.

Krótka sukienka do ślubu może być nawet bardziej czarująca i jedyna w swoim rodzaju jak długa suknia. Jeśli dodatkowo postaramy się o szereg dodatków pasujących stylem do sukienki, końcowy efekt może być naprawdę wspaniały. Do koronkowej sukni w stylu retro, pięknie będzie wyglądać asymetryczna wolaka oraz bukiet z dodatkami koronki.

krótka suknia i bukiet z piór i koronki

Taki bukiet jest bardzo dobrą opcją dla panien młodych, które niestety mają uczulenie na żywe kwiaty, a takich jest niestety coraz więcej. Oczywiście bukiet z żywych kwiatów to jeden z najważniejszych atrybutów pani młodej, ale niestety w pewnych sytuacjach jest to nie do „przeskoczenia”. Coraz więcej młodych par wprowadza coraz nowocześniejsze ślubne trendy. Dlatego takie też niekonwencjonalne rozwiązania jak założenie krótkiej sukni ślubnej jest coraz częściej spotykane. Nie mniej jednak taka panna młoda wygląda niekiedy dużo bardziej urokliwie i dziewczęco jak panna młoda w długiej sukni.

krótka suknia na wesele

Podczas dokonywania wyboru sukni pamiętajmy o tym, aby nie była ona zbyt skromna, gdyż może się zdarzyć tak, że któraś z pań, będąca gościem może mieć bardziej strojną suknię i to w białym kolorze, który z góry powinien być zarezerwowany dla panny młodej. Niestety teraz jest takie zróżnicowanie gustów, że i takie historie często się zdarzają.

krótka suknia slubna z woalką

Zawsze starajmy się, czy to będzie wybór fryzury ślubnej, makijażu, garnituru, muszki czy właśnie sukni, wybrać tak, aby od razu, „na pierwszy rzut oka” widać było, że to wasz najważniejszy dzień i to wy „błyszczycie” najjaśniej.

krótka ślubna sukienka

Oczywiście długości sukni mogą być różne od krótkich – nad kolana, po dłuższe „w pół łydki” – zasłaniające kolana, ale odsłaniające ślubne obuwie w pełnej klasie. I tutaj można pozwolić sobie na nutkę fantazji lub po prostu nawiązać do koloru przewodniego waszego wesela.

sukienka przed kolano

Jeśli wybierzecie już tą jedną, jedyną krótką suknię zastanówcie się np. nad chabrowymi dodatkami do niej, czyli chabrowe buty, chabrowe kwiaty w bukiecie, chabrowy kolor dekoracji w połączeniu z bielą i szereg innych dodatków, które możecie wykorzystać właśnie zgodnie z kolorem przewodnim.

suknia ślubna z chabrowymi dodatkami

Klasyczna biel bądź ecri również jest tu oczywiście na miejscu. Krótka biała suknia, dołem lekko rozkloszowana, podszyta dużą ilością tiulu, do tego klasyczne białe pantofelki i woalka lekko nachodząca na twarz panny młodej lub krótki welon to najpiękniejsze połączenia dedykowane specjalnie pannie młodej.

klasyczna biała krótka sukienka ślubna

Podsumowując, życzę wszystkim przyszłym pannom młodym dokonywania jak najbardziej trafnych wyborów od przyszłego pana młodego rozpoczynając.

Wszystkie komentarze: 2

  1. Gosia pisze:

    Witam wspaniała sukienka z ostatniego zdjęcia. A w co do niej ubrać pana młodego? Czy smoking wypada? Dziękuję

    • kasia pisze:

      Witaj Gosiu! Do takiej sukienki pasuje zarówno smoking, frak, surdut jak i klasyczny garnitur w typie dopasowanym „slim” 😉 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.