Kredyt gotówkowy na ślub i wesele – za i przeciw.

Nie ulega wątpliwości, że koszty związane ze ślubem i przyjęciem weselnym na około 100 osób to nie lada wydatek. Zwłaszcza jest to „ciężki kawałek chleba” jeśli wszystkie te koszty spadają na przyszłą parę młodą. Inaczej sytuacja wygląda, gdy z jednej i drugiej strony rodzice służą pomocą, zwłaszcza w kwestii finansowej. Rozpoczynając ustalać budżet weselny należy zrobić wstępną listę gości i rozeznanie wśród sal, wielkościowo odpowiadającym nam, samochodów wypożyczanych na ślub, zespołów grających lub DJ-ów i wreszcie wśród sukien ślubnych oraz garniturów i innych dodatków niezbędnych w tym wielkim dniu.

Jeśli mamy już wstępnie spisana listę gości i mniej więcej wybraną salę i inne niemniej ważne elementy możemy zastanowić się czy uda nam się własnymi siłami zorganizować ten najpiękniejszy dzień w życiu, czy jednak będziemy potrzebować pomocy w formie pożyczki lub kredytu. Jeśli jesteście w tej bardziej komfortowej sytuacji, czyli możecie liczyć na pomoc finansową rodziców sytuacja jest mniej skomplikowana.

Przyszli nowożeńcy, którzy nie mają szans na wsparcie ze strony rodziny, a chcieliby mieś wesele jak z bajki muszą liczyć się z przymusem wzięcia kredytu. W dzisiejszych czasach oferta banków i para banków jest tak bogata, że trzeba się tylko dobrze rozejrzeć, a kredyt w dobrej cenie jest jeszcze możliwość dostać. Biorąc pod uwagę wasze przekonania kredyt na wasze wesele powinniście wziąć na was oboje, gdyż spłacać będziecie go przez najbliższe parę lat. Większość firm finansowych przygotowane ma już nawet specjalne oferty dla przyszłych małżonków w których macie możliwość figurowania razem, nie będąc jeszcze w związku małżeńskim.

Jeśli już zdecydujecie się rozpocząć swoją nową drogę życia wspólnymi zobowiązaniami postarajcie się najpierw rozeznać w ofertach kredytowych, uważnie przeczytajcie umowę kredytową, sprawdźcie wysokość prowizji oraz pozostałych kosztów związanych z pożyczką. Najlepiej byłoby zaczynać wspólne życie bez większych obciążeń finansowych, ale jeśli nie macie innego wyjścia to pocieszającym może być jedynie to, że będziecie już razem i spłata długu rozłoży się na was dwoje tak jak inne problemy, które nieuchronnie spadną na was w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.