Kosmetyczka Panny Młodej – co powinna zawierać?

Aby w dzień ślubu zarówno nasze samopoczucie jak i wygląd były bez zarzutu należy dołożyć wszelkich starań aby tak właśnie było oraz zabezpieczyć się na wszelkie ewentualności. Profesjonalny makijaż wykonany przez wizażystkę to gwarancja dobrego i przede wszystkim trwałego makijażu przez cały dzień i całą noc. Niekiedy jednak łzy wzruszenia biorą „górę” i nawet najtrwalszy makijaż może ulec zniszczeniu. W takim momencie dobrze mieć pod ręką kosmetyczkę wyposażoną, min. w: chusteczki higieniczne i nawilżane, bibułki matujące, patyczki higieniczne, fluid, puder, tusz do rzęs, cienie, róż do policzków, błyszczyk lub szminkę. W kosmetyczce Panny Młodej znaleźć powinny się też leki przeciwbólowe, na biegunkę i inne dolegliwości, plastry na odciski lub otarcia oraz oczywiście wsuwki do włosów i lakier.

Dodatkowe, niezbędne rzeczy, które przydać się mogą podczas tego ważnego dnia to, min. dodatkowa para wygodnych butów, gdyż ślubne pantofelki, nie „rozchodzone” wcześniej mogą was boleśnie „otrzeć” i perspektywa dobrej zabawy do białego rana nie będzie już taka piękna. Dodatkowe rajstopy lub pończochy również powinny znaleźć się w kuferku Panny Młodej, gdyż mimo długiej sukni, wyglądające z pod niej „oczko” w rajstopie nie będzie wyglądało estetycznie.

W miarę upływu godzin dobrej, weselnej zabawy wasza fryzura może ulec nieco deformacji lub całkowitemu rozpadowi, wtedy bardzo pomocne przyda się wpięcie paru wsuwek i utrwalenie fryzury mocnym lakierem. Przecież musi ona przetrwać do samego rana, a osoby trzecie robiące cały czas zdjęcia muszą uchwycić wasze piękne postacie w nienagannym stanie aż do ostatniej minuty przyjęcia.

Na koniec zastanowić należałoby się również nad tym kto te wszystkie rzeczy będzie za wami nosił? Na szczęście instytucja ślubu i wesela wymyśliła świadków, druhny i drużbów, którzy na pewno nie odmówią pomocy w tak ważnym dla was dniu. Takie mniej potrzebne rzeczy jak dodatkowa para pończoch lub butów może czekać na swoją kolej spakowana w reklamówce w samochodzie drużby, natomiast kuferek z kosmetykami i środkami przeciwbólowymi dobrze mieć gdzieś blisko na sali lub w udostępnionym przez właściciela lokalu pokoju dla nowożeńców. W tym dniu musicie się czuć dobrze i komfortowo, dlatego pomyślcie o tym wcześniej co należy ze sobą wziąć i co może wam się przydać w najmniej spodziewanym momencie tego jednego z najpiękniejszych dni waszego życia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.