Konwalie – wiosenne kwiaty w bukiecie ślubnym

Bukiet ślubny panny młodej to jeden z jej najważniejszych atrybutów. Dlatego też do jego wyboru trzeba przywiązać szczególną uwagę. Dobrze byłoby, gdyby bukiet nawiązywał również do dekoracji, dodatków, winietek a w szczególności, żeby pasował do sukni ślubnej. Jeśli macie zrobione zdjęcie w sukni ślubnej, podczas na przykład przymiarki weźcie je do florystki, która wykonywać będzie dla was kompozycje kwiatowe, bukiet ślubny i butonierkę dla pana młodego. Florystka widząc wygląd sukni ślubnej dopasuje do niej najlepszy dla was kształt i kolor bukietu oraz pasujące kwiaty, z których będzie wykonany.

Ile bukietów tyle rodzai kwiatów z których mogą być one zrobione. Sezonowymi kwiatami, występującymi przeważnie w maju są właśnie konwalie. Symbolizują pozdrowienia i uśmiech i oczywiście pięknie wyglądają w ślubnym bukiecie lub po prostu bukieciku na chrzest lub komunię. Zaletą bukietu w którym występują konwalie jest również ich piękny zapach, świeżość oraz delikatność.

Ostatnimi czasy bardzo modne wśród bukietów ślubnych stało się dokładanie do nich wszelkiego rodzaju: patyczków, kory drzewnej, muszelek, owoców, drucików czy sznurów pereł. Kolor kwiatów jest również bardzo istotną sprawą. Jeśli planujemy wykonanie dekoracji sali i stołów w kolorze np. fuksji, dobrze byłoby dobrać kwiaty do bukietu ślubnego właśnie w tym kolorze, a ewentualnie uzupełnić pięknymi, drobnymi konwalijkami, których biel będzie wspaniale współgrać z intensywnym kolorem. Jeśli zaś kolorem przewodnim, bardzo modnym ostatnio jest kolor chabrowy, starajcie się wykorzystać ten kolor w dodatkach do bukietu lub po prostu kwiatach chabrach, które w połączeniu z konwaliami dadzą bardzo oryginalny efekt. Do lamusa odchodzą bogate i wymyślne kompozycję, w dzisiejszych czasach ludzie bardziej stawiają na prostotę i skromność, dlatego też bukiet z polnych kwiatów w ręku pani młodej nikogo już nie dziwi.

Możliwości doboru bukietu ślubnego do sukni i typu urody jest bardzo wiele. Przeważnie wysokie i „postawne” panny młode powinny wybierać większe, okazalsze kwiaty, np kalie, róże czy słoneczniki, natomiast „filigranowe” powinny raczej trzymać w reku nieco mniejszą kompozycję z mini goździków, eustom czy właśnie wspominanych wcześniej konwalii. Pięknie wyglądać będą bukiety z konwalii zarówno w kształcie małej kuli w połączeniu z np. czerwona różą, jak i kaskad spływających w połączeniu z eustomą, storczykiem czy kantadeską.

Wybór kwiatów do bukietu ślubnego czy kompozycji na stołach lub w kościele zależy wyłącznie od was, ale starajcie się aby dobierać je tak, żeby ich kolor był choć o ton ciemniejszy od waszej sukni, gdyż wtedy pięknie będą się komponować na jej tle. A na koniec, mam jeszcze ciekawostkę, czy wiecie może z jakich kwiatów swój bukiet ślubny miała Kate Middleton? Otóż swój bukiet wykonany miała właśnie z konwalii z dodatkiem zieleni. Tak więc sami widzicie, że konwalie mają w sobie coś szczególnego, skoro tak ważne głowy państwa wykorzystują je w swoich bukietach ślubnych.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.