Konsultantka ślubna – coraz bardziej popularny zawód

Któż z nas nie chciałby mieć ślubu i przyjęcia weselnego jak z bajki, dopiętego na „ostatni guzik”? Profesja konsultantki, doradcy ślubnego lub z angielskiego wedding planer wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zawód ten stanowi istotną gałąź ślubnego biznesu. W polskie granice wszedł on niedawno, ale widać, że z roku na rok przybywa coraz to więcej agencji trudniących się kompleksową obsługą ślubów. Spowodowane jest to szybkim tempem życia, brakiem czasu na załatwianie wszelkich istotnych spraw związanych z tym wielkim dniem.

Konsultant ślubny ma wiele istotnych zadań, które znacznie odciążają Państwa Młodych, min. pomóc może w poszukiwaniu dobrego zespołu weselnego lub DJ-a, fotografa, kamerzysty, samochodu, sali a dekoracją sali i kościoła może zająć się sam. Firmy świadczące takie usługi starają się robić to kompleksowo. Po ich stronie może stać nawet najmniejszy szczegół, np. winietki, zawieszki na butelki, zaproszenia, kolor wystroju, czy kwiaty w bukiecie pani młodej i druhen. Wiele jest takich rzeczy, które mogą nam umknąć w ferworze przedślubnych przygotowań, na ich straży stoi właśnie doradca ślubny.

Mimo iż zatrudnimy taką osobę do koordynacji naszego wesela i będziemy musieli jej za tą usługę zapłacić, to finalne koszty wszystkich usługodawców mogą wyjść dużo niższe, jakbyśmy robili to wszystko sami. Agencje ślubne mają duże doświadczenie i wiele kontaktów z różnymi podwykonawcami, są też rozeznani w cenach wszelkich usług ślubnych. Bardzo często zdarza się tak, że państwo młodzi wybierają sobie pakiet w jakim chcieliby zawrzeć swoje koszty, może być on niski, średni albo wysoki. Każdy posiada tzw. „widełki cenowe” od – do.

Scenariusz całego ślubu i przyjęcia może być zaplanowany w szczegółach, ale Wy sami musicie być również bardzo czujni, reszta sama przyjdzie a życie napisze najlepszy scenariusz.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.