Karykaturzysta na weselu – czyli super atrakcja

Każdy z nas chciałby, aby jego ślub i wesele były wydarzeniami niezapomnianymi zarówno dla nas samych jak i wszystkich naszych gości. Jednym ze sposobów na niezapomniane wesele jest zorganizowanie atrakcji dla gości. Taka właśnie atrakcją może być zamówienie na wesele karykaturzysty, który wykona wspaniałe pamiątki w postaci karykatur zarówno państwa młodych jak i gości.

Jeśli jesteśmy zdecydowani na taka atrakcję, najlepiej jest wcześniej poszukać w internecie osób, które zajmują się profesjonalnie taką profesją i niejednokrotnie pracowali już na weselach. Często zdarza się też tak, że prowodyrem jest ktoś z gości, który robi prezent – niespodziankę państwu młodym zamawiając taką osobę na przyjęcie weselne. Dobrze jest, żeby taka osoba była sprawdzona lub polecona przez kogoś znajomego, gdyż wtedy mamy pewność, że taka usługa będzie dobrze wykonana.

Zarówno z karykaturzystą jak i wszelkimi innymi wykonawcami należy spisać umowę, ewentualnie wpłacić zaliczkę. Tak jak w każdej umowie tak i w tej pojawić powinna się: data ślubu, godzina rozpoczęcia rysowania i zakończenia, ewentualnie określona liczba osób, które będą skarykaturowane. Na sali weselnej należy przygotować kącik z najlepiej trzema stołkami (jednym dla karykaturzysty i dwoma dla osób pozujących) oraz małym stoliczkiem z dala od orkiestry, gdyż wykonanie artystycznej karykatury to też praca wymagająca skupienia. Przez parę godzin karykaturzysta może wykonać około 20-40 karykatur, przeciętnie 1 karykatura to około 8minut pracy, dlatego przed przystąpieniem do jej wykonywania najlepiej przeprowadzić losowanie wśród gości. Nie ma bowiem sposobności, aby wykonać karykatury wszystkich gości uczestniczących w przyjęciu. W tym celu najlepiej przygotować szklaną kulę lub wazon z dużym otworem i karteczki z imieniem i nazwiskiem każdego gościa z osobna (muszą być wcześniej przygotowane przez państwa młodych lub przez osobę zamawiającą karykaturzystę). Spośród karteczek losują, najlepiej państwo młodzi pewną liczbę osób, którym zostaną wykonane karykatury.

Taka atrakcja podczas trwania przyjęcia weselnego cieszy się bardzo dużym powodzeniem, gdyż oprócz fotografa oraz kamerzysty goście weselni oraz państwo młodzi posiadają „namacalną”, automatyczną pamiątkę w postaci karykatury swojej osoby. W przypadku, gdy goście uczestniczący w przyjęciu weselnym są z osobą towarzyszącą wtedy można wykonać podwójną karykaturę na jednym formacie, co zapewnia wspaniałą pamiątkę na długie lata z tego pięknego dnia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.