Jak znaleźć dobrą orkiestrę, grającą naprawdę na żywo?

Ile osób pragnących wziąć ślub tyle zespołów, które chciałyby na nim zagrać. Chcąc znaleźć naprawdę dobrą orkiestrę, grającą na żywo i do tego wpasującą się w akustykę wybranej przez nas sali weselnej trzeba dobrze poszukać. Wiele z nas opiera się na doświadczeniu pozyskanym będąc u kogoś znajomego lub z rodziny na weselu i posłuchaniu jak dany zespół gra naprawdę. Wtedy też można zauważyć, czy zespół na żywo rzeczywiście gra na żywo, czy tylko pisał tak reklamując swoje usługi w internecie czy innych źródłach. Bardzo często zdarza się tak, że podczas prezentacji danego zespołu w internetowych cover-ach wszystko wygląda i brzmi pięknie, a gdy przyjdzie do zagrania na sali weselnej na żywo już nie brzmi to tak pięknie.

Nie należy jednak generalizować wszystkich zespołów, na szczęście są jeszcze i takie, które dla samych siebie i dla własnego czystego sumienia grają muzykę i śpiewają na żywo. Na każdym weselu znajdzie się paru gości związanych z biznesem muzycznym lub weselnym i ich niestety nie da się oszukać. Zespół zapewniający, że gra na żywo a nie dotrzymujący swego słowa szybko pożegna się z dobrą sławą, a poczta pantoflowa działająca wśród gości na pewno poniesie dalej taka wiadomość. Dlatego też zespoły dbające o swoją dobrą reputację nie oszukują gości i starają się dobrze brzmieć na żywo. Nie oszukujmy się też, że zespół grający na żywo będzie grał równie dobrze jak ten z playback-u. Goście nie wnikający w umiejętności zespołu mogą nawet nie zauważyć, że odtwarzane są podkłady muzyczne w wersji mechanicznej, mogą oni być nawet bardziej zadowoleni, gdyż słyszą znaną swoim uszom muzykę z radia bądź telewizji.

Jakość występu zespołu muzycznego nie zawsze zależy od nich samych. Akustyka sal weselnych bardzo często może pokrzyżować plany nawet najlepszym muzykom. O ile sale restauracyjne czy bankietowe mogą ją mieć nieco lepszą o tyle wiejskie remizy lub domy weselne nie muszą jej mieć wcale. Wybierając dom weselny na miejsce naszego przyjęcia możemy mieć nie lada problem, a zespół z którym będziemy podpisywać umowę może o tą kwestię zapytać. Jednymi z głównych wad takich pomieszczeń jest ich wysokość i wyłożenie podłogi płytkami ceramicznymi. W tak wysokim wnętrzu z płytkami akustyka jest po prosu straszna, albo nie ma jej wcale i w takich wnętrzach goście bardzo często uskarżają się na „dudniący” bas i nie wyraźną mowę wodzireja czy kogoś z zespołu. Źle bawiący się ludzie, nieświadomi błędu administratora remizy przeważnie całą winę zrzucają na zespół, twierdząc „słaba orkiestra” lub „zły wokalista”.

Po przeczytaniu powyższego artykułu będziecie o tyle mądrzejsi, a Ci, którzy planują w najbliższym czasie poszukiwania dobrej sali weselnej niech poszukują wnętrz z niskim sufitem, najlepiej z dużą ilością drewnianych wykończeń. Dodatkowym sposobem na polepszenie akustyki sali będą na pewno materiałowe dekoracje, które nie tylko upiększą wnętrze ale i poprawią brzmienie waszego zespołu.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.