Jak uniknąć wpadek na ślubie i przyjęciu weselnym?

Wpadki ślubne to odwieczna zmora przyszłych Państwa Młodych, którzy starają się robić wszystko aby ich uniknąć. Jednak nie wszystko od nich zależy i bardzo często zdarza się tak, że to ksiądz, np podczas udzielania komunii upuści opłatek, czy organista zaśpiewa nie tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Rozpadająca się fryzura Panny Młodej lub bukiet z koloru kwiatów, którego byśmy nigdy nie wybrały to często spotykane wpadki. W wirze przygotowań przedślubnych można się nasłuchać od rodziny i przyjaciół wielu anegdot na temat śmiesznych sytuacji jakie kiedyś przydarzyły się na ślubach. Oczywiście w miarę możliwości próbujemy tak planować i zamawiać pewne usługi, aby wykluczyć możność wydarzenia się pewnych wpadek.

Wiele jest takich sytuacji, których chcielibyśmy uniknąć, ale nie zawsze się to uda. Przykładem bardzo często zdarzających się wpadek są np.: pomyłka w powtarzaniu przysięgi małżeńskiej, utrata przytomności przez Panią albo, co gorsza Pana Młodego lub innego z gości, dłubiąca w nosie dziewczynka, która ma za zadanie sypać kwiatki przed Parą Młoda, kłócące się dzieciaki – kto ma nieść welon lub tren Pani Młodej, aż wreszcie urwanie jednej z części garderoby Panny Młodej, te i wiele innych mogą wydarzyć się podczas samego ślubu, ale wiele wpadek zaliczyć też można już na sali weselnej. Przykładem może tu być m.in. potknięcie się Pana Młodego z Panią Młodą na rękach o próg czy też niefartowny wślizg druhny walczącej o bukiet Pani Młodej podczas oczepin, czy wplatanie sie ojca pani młodej w jej suknię, ciekawe są też opowieści o wujkach nie wylewających „za kołnierz”, biegających i śpiewających „a teraz idziemy na jednego…” kiedy wszyscy już dawno siedzą za stołami.

Takich typowych wpadek można byłoby tu wyliczać setki, ale zawsze najważniejsze jest to, że nawet jeśli którąś z tych lub inną uda Wam się zaliczyć trzeba zachować zimną krew, obrócić w żart, a po latach to Wy z uśmiechem na twarzy będziecie wspominać z rodziną te wszystkie śmieszne sytuacje.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.