Jak przechować suknię ślubną w nienaruszonym stanie dla następnego pokolenia?

Każda przyszła panna młoda wraz z przyjaciółką lub świadkową spędza wiele czasu na poszukiwaniu tej najpiękniejszej sukni ślubnej. Wiele też pań młodych chce zachować taką suknię ślubną w dobrym stanie dla swojej córki lub kogoś z rodziny lub ze znajomych utrzymując tradycję przekazania jej dalszym pokoleniom. Bardzo ważnym, zaraz po tym wielkim dniu jest oddanie sukni ślubnej w „dobre ręce”. Nie zwlekaj długo z przekazaniem jej do czyszczenia, gdyż niektóre plamy po pewnym czasie nie są łatwe w usunięciu, a wręcz usunięcie ich niekiedy jest niemożliwe. Należy sprawdzić parę pralni chemicznych, które zajmują się czyszczeniem sukien ślubnych, popytanie wśród znajomych i rodziny, aby oddać tam gdzie zrobione to zostanie naprawdę profesjonalnie.

Dokładnie wyczyszczoną suknie najlepiej zapakować do tekturowego pudła lub najlepiej, jeśli mamy taką możliwość zafoliować ją próżniowo, wtedy mamy pewność, że żadna wilgoć lub inne np. insektowe niebezpieczeństwa jej nie grożą. Inną metodą przechowywania jest zapakowanie sukni w niewybielony muślin lub białą, bezkwasową bibułę. Pamiętajcie aby nie pakować jej w kolorową bibułę, gdyż pod wpływem wilgoci lub padającego na nią słońca może dojść do odbarwień na sukni. Dobrym rozwiązaniem są też specjalne, do tego celu przeznaczone pudła, bezkwasowe i posiadające w swym wnętrzu naturalne ph, dodatkowo wyposażone w okienko, przez które obserwować możecie czy nic złego nie dzieje się z waszą suknią.

Jeśli chciałybyście razem z suknią spakować też wszelkie dodatki, biżuterię czy welon pamiętajcie, aby wszystkie te rzeczy spakować osobno, najlepiej próżniowo w plastykowych woreczkach, gdyż np. biżuteria pod wpływem wilgoci może zmienić kolor lub po prostu zardzewieć i pozostawić trwały ślad na waszej sukni.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.