Fascynator ślubny – co to takiego?

Większość z nas słysząc określenie „fascynator ślubny” może zastanawiać się co to takiego, na pewno coś co może nas zafascynować, zadziwić itp. Panny młode będące na etapie przygotowań ślubnych wiedzą już na pewno co to takiego. Otóż fascynator ślubny to nic innego jak z dawien znana forma woalki lub toczka na głowę, przeważnie przysłaniająca część twarzy panny młodej podczas ślubu ale i innych okazji również. Fascynator jest najlepszą alternatywą dla welonu, gdyż niektóre panny młode nie chcą lub uważają, że już nie powinny zakładać welonu, ponieważ np. mają już dziecko lub po raz drugi wychodzą za mąż. Welon jest dla panny młodej jednym z najpiękniejszych, tradycyjnych nakryć głowy, ale fascynator ślubny jest również bardzo eleganckim nakryciem, dodającym kobiecie dużo wdzięku.

Fascynator ślubny to również nic innego jak ozdoba do włosów wykonana z różnego rodzaju materiałów, takich jak np. sinmay, krynoliny, tiulu, piór czy woalu, przymocowany do metalowej opaski, gumki lub spinki.

fascynator ślubny z piórami

Ile panien młodych tyle wzorów fascynatorów, mogą być zrobione z samych kwiatów, piór, w kształcie kokardki czy mini kapelusika.

fascynator ślubny z kokardą

Tak jak welony tak i fascynatory mogą być bardzo okazałe ale i bardzo skromne. Jeśli wasza suknia ślubna jest delikatna „zaszaleć” możecie z wyborem bardziej ekstrawaganckiego fascynatora, jeśli zaś suknia jest bardzo okazała nie powinien być on bardzo „krzykliwy”, ale pasujący do całości.

skromna pani młoda w welonie.

Nie każdej pannie młodej pasuje taki dodatek do fryzury oraz do charakteru. Jeśli przyszła panna młoda lubi ozdoby do włosów i na codzień takie nosi to fascynator na opasce lub grzebieniu będzie dla niej dobrym rozwiązaniem, jeśli panna młoda jest skromniejsza i nie lubuje się w dodatkach do włosów delikatnie zdobiony welon, wpięty we włosy będzie tu jak najbardziej na miejscu.

fascynator ślubny z koralikami.

Kolor fascynatora nie musi być koniecznie biały, może on nawiązywać do koloru przewodniego waszego wesela. Jeśli jednak kolor twojej sukni ślubnej to biel lub ecru raczej w takim kolorze również wybierz fascynator, z jedynie dodatkami koloru przewodniego. Te bardziej odważne panny młode mogą założyć obuwie ślubne w kolorze jaki wybrały na przewodni, np. w kolorze turkusowym i do tego obuwia dopasować w tych samych kolorach fascynator, pan młody może mieć również skarpety w takim kolorze i kwiaty w butonierce. Wszystko w całości będzie ze sobą pięknie współgrało.

fascynator ślubny z dodatkiem turkusu

niebieskie buty do ślubu

Fascynator ślubny poprawnie założony powinien być tuż nad linią brwi po prawej lub lewej części głowy, jeśli ma on siateczkę powinna ona kończyć się delikatnie pod okiem. Zakładając facsynator musimy mieć kogoś do pomocy i sami wybrać odpowiedni kont ułożenia go, żeby w rezultacie nie wyglądać śmiesznie, zakładając np. fascynator ślubny z piórami na czubek głowy.

łososiowy fascynator ślubny

To które i jakie nakrycie głowy wybierzecie w dniu waszego ślubu zależy tylko i wyłącznie od was samych, to wy musicie się w tym dniu czuć dobrze i przede wszystkim pięknie.

miętowo-złoty fascynator ślubny

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.