Dzieci na Waszym weselu – dobre rady.

Rezygnacja z zaproszenia dzieci na wasze wesele, to moim skromnym zdaniem największy błąd jaki możecie w tym momencie zrobić. Dzieci wnoszą radość i beztroską zabawę, a na naszych twarzach wywołują radość. Pięknie wygląda wprowadzenie pary młodej do kościoła przez właśnie parę dzieciaczków, najlepiej chłopca, który niesie obrączki i dziewczynkę, sypiącą kwiaty pod stopy państwa młodych. To bardzo piękna i wzruszająca chwila, kiedy oczy wszystkich gości zwrócone są na was i parę tych słodkich maluchów. Natomiast już na przyjęciu weselnym, widok bawiących się, uśmiechniętych od ucha do ucha dzieciaków jest bezcenny. To one wbrew pozorom studzą nasze emocje, to one przykuwają największą uwagę – zaraz po parze młodej oczywiście.

Jak zawsze, doszukać się można zarówno plusów jak i minusów zaproszenia dzieci na wasze wesele. Plusem na pewno może być to, że: wprowadzają rodzinną atmosferę na przyjęciu,

dzieci na weselu

są bardzo kreatywne, przez co ich zachowania mogą być nieprzewidywalne, wywołują uśmiech na twarzach gości, są bardzo fotogeniczne, gdyż cały czas zachowują się naturalnie,

naturalne zachowania dzieci na weselu

zapraszają innych do tańca, przez co same wspaniale się bawią, a do dobrej zabawy potrzebują czasami tylko nadmuchanego balonika,

dzieci porywające do tańca

pięknie prezentują się i czuja się docenione, gdy mogą nieść obrączki do ołtarza dla państwa młodych.

dzieci niosące obrączki i sypiące kwiaty

Minusy jednak też można znaleźć, ale będzie ich dużo mniej jak plusów, co jest dobrym znakiem. Minusem może być to, iż w miarę rozwoju przyjęcia i bardzo dobrej, zwariowanej zabawy dzieciaki robią się coraz bardziej zmęczone, senne a przez to marudne.

wesele z dziećmi

Dzieci bywają również grymaśne, choćby pod względem jedzenia, nie jedna mama lub tata opiekujący się dziećmi podczas wesela wie jak mogą być czasami nieznośne. Zabierając na wesele swoje pociechy upewnijcie się u przyszłych państwa młodych, czy w domu weselnym lub w hotelu będzie przewidziany jakiś pokój, gdzie ewentualnie będzie można położyć spać wcześniej wasze dzieci, po pełnej wrażeń, wspaniałej zabawie.

zabawa dzieci na weselu

Jeśli nie ma takiej możliwości, sami pomyślcie o tym, kto mógłby po nie przyjechać i do czasu waszego powrotu z przyjęcia zaopiekować się nimi. Najlepiej, żeby to był ktoś z rodziny lub bliskich znajomych, aby dzieci dobrze go znały i nie miały oporów by z nim pojechać.

Jeśli zaś zdecydujecie, że jednak zapraszacie tylko dorosłych, weźcie pod uwagę jakie mogą być reakcje rodziców na fakt, że ich dzieci nie zostały zaproszone, jedni mogą być wręcz poirytowani, a inni wręcz szczęśliwi, gdyż będą mogli się swobodnie pobawić tylko we dwoje – jak za dawnych dobrych czasów, tych jeszcze „bezdzietnych”.

Natomiast gdy waszą decyzją będzie zaproszenie małych gości na swój ślub i przyjęcie pomyślcie o zorganizowaniu jakiejś zabawy w której tylko one będą mogły wziąć udział lub zatrudnijcie do zabawy z nimi animatorkę, która profesjonalnie się nimi zajmie a rodzice będą wam za to bardzo wdzięczni.

animatorka dla dzieci na weselu

Stoliczek z malowankami i kredkami w rogu sali też nie jest złym pomysłem, do czasu aż któreś z dzieci nie wpadnie na pomysł aby pomalować ściany sali weselnej. Takie rozwiązanie może być niebezpieczne. Dobrze jest, gdy obok sali weselnej jest plac zabaw z którego mogą skorzystać uczestniczące w przyjęciu dzieci. Wtedy właśnie pomocna okazuje się animatorka lub któryś z rodziców bawiących się dzieci jako dozór nad bezpieczną zabawą.

zabawa dla dzieci na weselu

Trud opieki nad dzieciakami na pewno wam się opłaci i zaowocuje w postaci zadowolonych gości, uradowanych dzieci i wspaniałej wspólnej zabawy, której efekty będzie się miło oglądało już po przyjęciu na nagranych płytach, bądź wywołanych zdjęciach.

uśmiech dzieci na weselu

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.