Drogowskazy na weselu- informacyjna nowość w dekoracjach.

Po co komu drogowskazy na weselu? Można by zadać takie podstawowe pytanie, otóż moda, która doszła do nas z zachodu ponownie święci swoje triumfy. Natomiast tabliczki wskazujące drogę gościom pełnią zarówno funkcję informacyjną jak i dekoracyjną. Mają swój styl i nadają charakteru przyjęciu weselnemu. Drogowskazy dopasowane są do motywu przewodniego wesela. Kolor i materiał z jakiego są wykonane również powinny pasować do stylu przyjęcia.

Najpiękniejsze drogowskazy to te utrzymane w białej kolorystyce z czarnymi lub szarymi napisami, bądź szare z białymi napisami.

czarno - biały drogowskaz.

Wspaniale wyglądają również te drewniane stylizowane na stare a’la vintage.

drewniane drogowskazy.

Pięknie wyglądają również te drewniane, ale z białymi literami.

tabliczka na ślubie plenerowym.

Istnieją również drogowskazy wykonane z różnego rodzaju materiałów typu: plastyk, pianka czy pleksi. Takie drogowskazy wycięte mogą być w kształcie różnych symboli ślubnych, zwierząt czy kwiatów. Dodatkowo ozdobione mogą być taśmą typu washi-tape, o której pisałam już wcześniej w innym artykule (http://www.slubmisja.pl/washi-tape-czyli-pomysl-na-oryginalne-slubne-dekoracje/).

drogowskazy z taśmą washi-tape

Weselne drogowskazy są wspaniałym dodatkiem do dekoracji. Stanowią ważną część ślubnej opowieści. Dobrze spełniają swą rolę zarówno na weselach plenerowych, wielokondygnacyjnych jak i we wnętrzach sal weselnych, gdzie spotkać możemy tabliczki z drogowskazem do szwedzkiego bufetu, bufetu alkoholowego czy bufetu słodkiego.

www.oskarzak.pl

Położenia drogowskazów mogą być różne, począwszy od obsadzenia ich w doniczce, wazonie, w kamieniach, po zamocowanie ich na ścianie, filarach czy włożenie ich po prostu do ziemi, jeśli wasze wesele jest np. w plenerze.

drogowskaz gdzie wesele

Mogą być udekorowane kwiatami, kolorowymi kamieniami czy nawet oświetlonymi świecami lub lampkami. Nie jest zbyt ważne jak będą wyeksponowane, ważne jest aby pasowały do wystroju i stylu przyjęcia. Mogą również pełnić rolę powitania przybyłych gości.

tablica informacyjna - powitalna

Drogowskazy weselne mogą również wskazywać miejsce młodej pary, mogą też witać gości czy wskazywać ich stan ducha lub rymować się w piękne i zabawne wierszyki. Mogą być również na stałe umiejscowione przy sali weselnej, wskazujące np. drogę do baru czy toalety.

tabliczki informacyjne - toalety, bar

W internecie można znaleźć już wiele firm wykonujących takie drogowskazy. Większość z nich niestety jest nadal w języku angielskim.

I do.

Jest to wynikiem tego, że taka moda przyszła do nas zza oceanu, ale coraz częściej zdarza się tak, że na tabliczce informacyjnej umiejscowiony jest napis w języku polskim i angielskim. Gdyż większość polaków uważa, że słowa „I do” czy „Wedding” są bardziej wymowne niż nasze „TAK” czy „Wesele”. Ale to już kwestia indywidualnej interpretacji.

www.oskarzak.pl

W ramach podsumowania pragnę zaznaczyć, że drogowskazy są niepodważalnym hitem aktualnego weselnego sezonu. Pełnią one dwie bardzo istotne role – informacyjną oraz bezsprzecznie dekoracyjną. Polecam każdej młodej parze użycie drogowskazów, które nadadzą waszemu przyjęciu stylowej elegancji.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.