Dojrzali Państwo Młodzi – prawo do szczęścia i miłości mają przecież wszyscy!

Do lamusa odchodzą czasy, gdy panna młoda i pan młody mieli po 20 lat. W dzisiejszych czasach ludzie w pierwszej kolejności stawiają na „uwicie gniazdka”, posiadanie dobrego, finansowego podłoża, co za tym idzie posiadanie dobrej pracy, spełnienie zawodowe i będąc właścicielem wszystkich powyższych „dóbr” rozpoczynają poszukiwania tej jednej jedynej bądź jedynego. Koleje losu również są nieznane i osoby po przejściach, rozwodach, śmierci drugiej połowy również mają prawo do szczęścia. Darem od losu można nazwać spotkanie jeszcze raz drugiej połowy w starszym wieku. Z powyższego można też zauważyć, że ponadczasowym jest stwierdzenie: „na miłość nigdy nie jest za późno”. Nikogo już nie dziwi widok pani lub pana młodego po czterdziestym, pięćdziesiątym, sześćdziesiątym i nawet po siedemdziesiątym roku życia.

Elementem spajającym wszystkie dojrzałe panny młode jest to, że każda z nich chce wyglądać pięknie tego dnia i olśniewać swym wyglądem oraz radością życia swego wybranka oraz wszystkich gości. Są takie pary, które przez kilkanaście, a niekiedy i przez kilkadziesiąt lat żyją ze sobą bez ślubu, a na „starość” przychodzi taki dzień w którym jednak postanawiają wziąć uroczysty ślub kościelny. Ciesząc się swym szczęściem z własnymi już dziećmi, wnukami a często i prawnukami celebrują swoją miłość.

Państwo Młodzi po 60-tce

Często zdarza się i tak, że dwoje ludzi w podeszłym wieku utraciło swoją żonę/męża i po paru latach trafiło na kogoś takiego, kto jest w podobnej sytuacji. Dlatego dla wdowy lub wdowca sytuacja jest klarowna, gdyż bez żadnych przeszkód mogą ponownie zawrzeć związek małżeński w kościele. Nikogo też wtedy nie dziwi dojrzała panna młoda w sukni ślubnej lub ubranku koktajlowym w kolorze ecri, oraz w meloniku, w eleganckim kapeluszu lub z kwiatami we włosach.

Dawn4

Dojrzałe panie młode po czterdziestym roku życia często rezygnują z bogato zdobionych, białych sukni ślubnych na rzecz eleganckich, kobiecych garsonek lub sukienek w odcieniach: ecri, beżu, czerwieni lub mięty.

Panna Młoda w garsonce

Dojrzałe panny młode wybieraja również stylizacje w odcieniach różu czy czerwieni:

Panna Młoda w pudrowym różu

Dojrzała Panna Młoda-czerwień

Dojrzałe kobiety unikać raczej powinny bardzo bogato zdobionych sukien z głębokimi dekoltami, gdyż uznane to może być wśród gości za niesmaczne czy wręcz kiczowate. Ale welon dla dojrzałej panny młodej? Dlaczego nie! Warto jednak wybrać welon krótki lub bardziej efektowny, gustowny kapelusz.

Kapelusz i garsonka w kolorze ecri

Panna Młoda w różowym kapeluszu

Ostatnio bardzo modne są też meloniki, dlatego taki melonik z siatką w kolorze ecri również może odjąć paru lat takiej pannie młodej. Delikatne, naturalne upięcia włosów bez zbędnych hektolitrów lakieru i tapirowania nienaturalnych fryzur będą najlepszą, odmładzającą opcją.

Panna Młoda w meloniku z woalką

Delikatne upięcia włosów z delikatnym dodatkiem w postaci łańcuszka we włosach to również propozycja na stylizację dojrzałej panny młodej:

dojrzała Panna Młoda

Nieco zwiotczałe ciało na dekolcie ukryć można przysłaniając je wstawkami z koronki, a nieco bardziej przez zmarszczki „pooraną” twarz dobrze dobraną kolorystyką makijażu oraz rozświetlającymi podkładami i pudrami. Najbardziej odpowiednią kolorystyką makijażu, tak samo jak sukni ślubnej będzie paleta pastelowych kolorów, odcieni beżu, brązu i złota, unikać należy ciemnych kolorów, gdyż automatycznie dodają nam lat.

Dojrzała panna młoda równie pięknie wyglądać będzie w pastelowych kolorach fioletu:

Dojrzała Panna Młoda-fiolet

Bukiet dojrzałej panny młodej powinien być również stonowany, czyli bardziej stawiamy na klasyczne wiązanki z jasnych, pastelowych kwiatów, zamiast bardzo nowoczesnych bukietów w różnych kształtach.

bukiet ślubny dla dojrzałej Panny Młodej

Jeśli na przykład dojrzała panna młoda, jako motyw przewodni wybierze sobie kolor czerwony, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do sukienki w kolorze ecri założyła czerwone szpilki, a w bukiecie i we włosach miała czerwone róże.

bukiet z czerwonych róż dla dojrzałej Panny Młodej

Panny młode po 40-stym, 50-tym i po 60-tym roku życia nie muszą ograniczać kolorystyki sukni, bukietu oraz wszelkich dodatków do stonowanych, beżowych czy brązowych barw, mogą one właśnie w tym dniu, wyrazić siebie, czuć się pięknie i np. zamiast butów w kolorze ecri założyć chabrowe, które mogą również wykorzystać już wżyciu codziennym do innych kreacji, już nieślubnych.

Dodatki ślubne w kolorze chabrów wyglądają również bardzo dobrze u dojrzałej kobiety:

Państwo Młodzi z chabrowymi dodatkami

A co na prezent dla dojrzałych państwa młodych? Przeważnie są to różnego rodzaju trunki alkoholowe, od dobrych, wyselekcjonowanych win, po wieloletnie whisky i koniaki, które na pewno przydadzą się do świętowania kolejnych wspólnych rocznic dojrzałych małżonków.

wino na prezent dla Pary Młodej

Kolejnym dobrym pomysłem na nową drogę życia są elementy wystroju wnętrz, gdyż na pewno nie raz gościliśmy w mieszkaniu przyszłych państwa młodych i dobrze się orientujemy w ich gustach. Wiecznie potrzebne i ponadczasowe są oczywiście pieniądze wręczane w kopercie, gdyż przyszli małżonkowie mogą je zainwestować w co tylko zapragną, może będzie to podróż poślubna, może wyposażenie domu, a może nowszy samochód, aby komfortowo wjechać w nową drogę życia. Prezenty wręczane tak szczęśliwym ludziom to tylko dopełnienie tych … znowu najpiękniejszych chwil ich życia, a nie jego sens.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.