Dekoracja światłem, czyli ślubne pomysły na oświetlenie.

Dobrze dobrane oświetlenie tworzy poczucie ciepłej atmosfery, która przemienia doczesną przestrzeń w coś magicznego, romantycznego, ale i nowoczesnego lub całkiem rustykalnego. Taką atmosferę możemy przyrównać do miłego doznania, jakie przeżyliśmy gdzieś z druga osobą, np. niezapomniany zachód słońca nad morzem, romantyczna kolacja przy świecach, czy po prostu nadzwyczajne oglądanie „dobrego” filmu z drugą osobą przy blasku palącego się kominka. To oświetlenie tworzy tą cudowną atmosferę i dlatego też taką wspaniałą atmosferę możesz zbudować na własnym przyjęciu weselnym wykorzystując do tego grę przeróżnych świateł, latarni, lampionów, świec czy świetlnych girland.

Profesjonalne oświetlenie sal należało kiedyś tylko do wielkich gwiazd czy bardzo zamożnych par, które miały dość pokaźny budżet weselny, na szczęście to się zmieniło i teraz nawet pary dysponujące dużo uboższym budżetem mogą sobie pozwolić na elegancką, świetlną dekorację i to nie wykorzystując dużych nakładów finansowych.

biała dekoracja z lampkami na gałązkach

Papierowe lampiony, różnej wielkości świece, latarenki czy światłowody na pewno nie nadszarpną waszego budżetu, a stworzyć z nich można naprawdę cuda.

białe lampiony na weselu

latarenki na weselu

Bardzo modnym i ostatnio często wykorzystywanym elementem są lustra, które pięknie odbijają blask świec.

szklane dekoracje weselne na lustrach

Jeśli możecie przeznaczyć na ten cel nieco więcej środków finansowych, wykorzystajcie do dekoracji ekstrawaganckie oświetlenie kryształowe i elegancko podświetlone materiały, a efekt końcowy na pewno zaskoczy waszych wszystkich gości i was samych.

kryształowe żylandory na weselu

Do kryształowych żylandorów wspaniale pasują np. pięcioramienne kandelabry z kwiatami i połyskującymi kryształkami zwieszonymi z każdego świecznika.

kandelabr z kwiatami

kandelabr z kryształkami na wesele

Nie ważne czy wasza ceremonia odbędzie się w remizie, restauracji, domu weselny, stodole, dworku, czy w ogrodzie, po zamontowaniu różnych rozwiązań i profesjonalnym rozświetleniu wybranego przez was miejsca atmosfera będzie wspaniała, a priorytetem będzie zapalenie wszystkich świec znajdujących się niemal wszędzie, czyli głównie na stołach, meblach, schodach, parapetach itd.

kule rattanowe, latarnie i światłowody na weselu

świece na stołach gosci na weselu

Jeśli obok waszej sali weselnej lub w ogrodzie, gdzie odbywa się wasze przyjęcie znajduje się duża ilość wysokich drzew możecie je wykorzystać ubierając je w lampki lub zawieszając na nich lampiony świetlne. Będą one wspaniałym tłem fotograficznym, a sesja zdjęciowa wśród takiego rozświetlonego ogrodu będzie na pewno cieszyć oko waszych gości i was samych.

wesele w ogrodzie - rozświetlone drzewa

Motyw przewodni waszego wesela to drzewo, symbolizujące trwałość związku i wieczną miłość? Jeśli tak, wykorzystajcie świetlne iluminacje w kształcie drzewa ukazujące się na ścianach waszej sali weselnej.

iluminacje świetlne - drzewo

Następnym efektownym, a nie drogim rozwiązaniem są papierowe kule lub latarnie, które tworzą piękny, romantyczny nastrój.

białe kule papierowe na weselu

W tym momencie występują już w wielu różnych kolorach, a nie tylko w bieli i ecri. Kupując takie świetlne lampiony ich kolor dopasować możecie do motywu przewodniego waszego wesela.

kolorowe kule papierowe

Jeśli do tego wszystkiego wykorzystacie tkaniny, obrusy, serwetki, kwiaty, świece i inne dodatki w danym kolorze stworzycie jeszcze piękniejszy efekt na długo pozostający w pamięci uczestników przyjęcia.

IMG_0322

tkanina i lampki - gra świateł

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.