Dekoracja ślubna kościoła – jak nie przesadzić?

Każdy, kto przygotowuje się do tego wielkiego dnia, jakim jest dzień jego ślubu musi załatwić szereg spraw, aby wszystko było dopięte „na ostatni guzik”. Jedną z tych bardziej istotnych jest dekoracja kościoła, którą należy tak wykonać aby był w niej umiar i stonowanie. Kościół to miejsce spokoju i wyciszenia, dlatego też trzeba wziąć pod uwagę jakie elementy chcielibyśmy aby były wykorzystane w naszej dekoracji. Nie mogą one być zbyt ekstrawaganckie, aby nie absorbowały gości bardziej niż państwo młodzi.

Ile osób chcących dekorację tyle różnych pomysłów na jej wykonanie. Niektórzy cenią bogato ubrane, materiałowe dekoracje, metry przeciągniętych tiulów i organz, a inni wręcz przeciwnie, wystarczy im tylko bukiet z żywych kwiatów na głównym ołtarzu i po wianuszku kwiatowym zawieszonym na każdej ławce. Przepych w dekoracjach na szczęście odchodzi w niepamięć. W czasach dzisiejszych ludzie raczej stawiają na prostotę i umiarkowanie. To państwo młodzi powinni być w centrum uwagi a nie dekoracje, które są tak bogate, że prawie ich zastawiają.

Oryginalnym rozwiązaniem jest przychodząca do nas moda z za granicy na dekoracje wykonane z żywych kwiatów, krzewów, iglaków w donicach czy kory drzewnej. Wszystko co naturalne może tu być wykorzystane i to w fajny artystyczny sposób. Bardzo często wykorzystywane są również świeczniki, pokrowce na krzesła i na klęcznik państwa młodych oraz alejka stojaków z kwiatami. Warto dopytać czy długi, czerwony dywan jest w wyposażeniu kościoła, czy trzeba go ewentualnie sobie wypożyczyć, np od firmy dekoratorskiej. Samemu raczej nie warto wchodzić w koszta zakupu pokrowców, materiałów czy dywanu, ponieważ te rzeczy będą nam tak naprawdę potrzebne tylko przez godzinę.

Planując zamówienie dekoracji w firmie dekoratorskiej upewnijcie się pierwsze, czy proboszcz parafii w której odbędzie się wasz ślub nie ma nic przeciwko i na ile możecie sobie pozwolić. Niektóre kościoły czy sanktuaria są wielowiekowymi zabytkami, w których z góry zabronione jest wykonanie jakiejkolwiek dekoracji przez firmę zewnętrzną. W większości jednak jest bardzo wiele dozwolone i na pewno ten dzień zarówno dla was jak i dla waszych gości będzie jednym z najpiękniejszych dni w życiu.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.