Dekoracja nakrycia talerza w stylu eco – rewelacyjny pomysł.

Jeśli jesteście nowoczesną parą lubiącą przyrodę i wszystko co się z nią wiąże, to ślub i wesele w stylu eco to coś dla was. Ekologia to ostatnio bardzo modny styl weselny. Wiele elementów, min. w dekoracji, menu, podawaniu potraw, ubraniu można zawrzeć i urządzić w stylu eco. Najważniejszą zasadą w tym stylu jest zorganizowanie tak ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego, żeby jak najmniej zaszkodzić środowisku naturalnemu. Dlatego też w dekoracji zarówno kościoła jak i sali weselnej należy wykorzystywać tylko naturalne elementy, takie jak np. świeczka wykonana z soi, wybielony len, pędy bambusa, soczyście zielone trawy oraz oczywiście żywe kwiaty.

Planując zorganizowanie szwedzkiego stołu weźcie pod uwagę talerze wykonane np. z liści tropikalnych, a obiad gościom podajcie w miseczkach, wyżłobionych ze skorup arbuza. Jeśli na waszym przyjęciu podawane będą drinki wykorzystajcie zielonego ogórka, artystycznie wydrążonego w środku. Taki drink nie tylko zadziwi waszych gości, ale będze również wspaniale smakował.

Na dekorację obok talerza również można znależć oryginalny sposób w stylu eco. Bardzo modnymi ostatnimi czasy jest układanie obok nakrycia jabłek z karteczką na której napisane jest imię i nazwisko gościa mającego usiąść w wyznaczonym miejscu. To tzw. winietki w stylu eco. Następnym przykładem może być lniana serwetka przewiązana długim żdźbłem trawy niedźwiedziej z włożonym pomiędzy jednym żywym kwiatkiem lub gałązką z kwiatkami, pochodzącom najlepiej z waszego ogrodu. Jeszcze innym , bardzo miłym elementem dekoracji nakrycia, a zarazem prezentem dla gości jest maleńki słoiczek miodu, symbolizujący słodkie życie nowożeńców.

Jesteście w stanie już dziś wyobrazić sobie letni, słoneczny dzień waszego ślubu przy kojącej, akustycznej orkiestrze, a wieczorem klimatyczny blask sojowych świec współgrający z cichutkim szmerem strumyka? Tak piękne chwile wasi goście zapamiętają na bardzo długo czas, a wy będziecie dumni, że obok oryginalności stylu eco mogliście się również przyczynić do ochrony środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.