Dekoracja kościoła – prostota czy ekstrawagancja

Kościół – to miejsce pełne powagi, spokoju i ciszy, ale i wypełnione zapachem miłości właśnie w tym dniu, w dniu Waszego ślubu. Dlatego też dekoracje jakie będą zrobione w nim powinny być bardzo ostrożnie wyważone. Wielu osobom podobają się dekoracje kościołów rodem ze Stanów Zjednoczonych – ławki i ściany tonące w tiulach i materiałach. Nie należy jednak przesadzać, ponieważ najważniejsze jest to aby dekoracją dodać uroku danemu wnętrzu, a nie przysłonić w nim wszystko co tylko możliwe materiałami. Do dekoracji kościoła najlepiej jest wykorzystać czerwony dywan, rozwinięty od wejścia do kościoła aż do samego ołtarza, po prawej i po lewej stronie ładnie wyglądać będzie szpaler stojaków z kwiatami, a na przodzie – obok Państwa Młodych wysoki świecznik.

Dodatkowym urozmaiceniem „ścieżki Państwa Młodych” mogą być rozrzucone płatki białych lub czerwonych róż, symbol drogi życiowej usłanej różami. Kwiaty jakimi dekorujemy kościół to pełna dowolność, ale na pewno powinny być żywe.

Dekoracja kościoła żywymi kwiatami

dekoracja kościoła kwiatami i materiałami

Elegancko wyglądają również kwiaty przymocowane do oparcia ławki ze spływającym do ziemi białym materiałem,

dekoracja ławkek w kościele

lub kwiatowe kule, które również pięknie komponują się zawieszone na ławkach.

kule kwiatowe w dekoracji kościoła

Następnym trendem modowym przybyłym z U.S.A. są kwiatowe pergole usytuowane nad Państwem Młodym.

dekoracje kościoła z biżuterią

Elegancko wyglądać będą ubrane w pokrowce krzesła Państwa Młodych oraz klęcznik, który również może być przyozdobiony delikatnie kwiatami.

dekoracja krzeseł i klęcznika

Bardzo modne ostatnimi czasy stały się świetlne dekoracje latarniami i takie również uświadczyć można w ślubnych dekoracjach kościoła.

dekoracje kościoła z latarniami

Rustykalne latarnie w dekoracji

Często zdarza się tak, iż w danym dniu odbywa się parę ceremonii zaślubin. warto jest wtedy zdobyć namiary do pozostałych par i razem wybrać dekoracje na wszystkie śluby. Takie rozwiązanie pozwoli nieco odciążyć nasz i tak już mocno nadszarpnięty budżet.

Każdy kościół ma swoją duszę, dlatego też trzeba się dobrze zastanowić nad stylem dekoracji jaka zostanie wykonana, aby nie zakłócić panującego tam klimatu. Warto też przed rozpoczęciem planowania dekoracji skonsultować się z księdzem zarządzającym danym kościołem, gdyż ma on również swoje zdanie na ten temat, które musimy wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.