Co na prezent ślubny – koperta z pieniędzmi czy klasyczny prezent?

Ślub i wesele to wielkie wydarzenie zarówno dla Państwa Młodych jak i samych gości, którzy często stają przed wielkim dylematem co na prezent dla nowożeńców. W tym artykule spróbuje nieco ułatwić zadanie gościom i przedstawić parę klasyków, które na pewno przydadzą się w nowym mieszkaniu czy w nowym domu przyszłym nowożeńcom. Konkretne pieniądze w kopercie na pewno byłyby dobrym wyjściem, gdyż Państwo Młodzi mogą je zainwestować po ślubie w co tylko zechcą, natomiast prezent rzeczowy jest równie piękną pamiątką po wspaniałej uroczystości zaślubin.

Goście chcący wręczyć rzeczowy prezent mają nie lada wyzwanie. Jedną z najważniejszych kwestii jest wpasowanie się w gusta Państwa Młodych, gdyż nawet jeden z klasycznych prezentów jakim jest zastawa stołowa może być w różnego rodzaju stylistyce od barokowych wzorów przez kwiatowe i na końcu nowoczesne zdobienia.

Wspomniana wyżej zastawa porcelanowa to najczęściej kupowany, trafiony prezent, gdyż mając nawet dwa komplety takie rzeczy są zawsze potrzebne w domu. Tak samo dobrym pomysłem na prezent ślubny i nie tylko jest zestaw sztućców, które mogą być również wspaniałym dodatkiem do zastawy. Kolejnym klasycznym prezentem, zwłaszcza dla miłośników kawy jest dobry jakościowo ekspres do kawy. Garnki i inne naczynia przydatne w gospodarstwie domowym są kolejnym dobrym prezentem dla przyszłej pani i pana domu. Jeśli już bardzo chcemy kupić coś Państwu Młodym, starajmy się aby prezenty były dobrej jakości i najlepiej znanej marki, aby ewentualny serwis był również możliwy w Polsce.

Ostatnimi czasy bardzo modna technika decoupage pozwala na wykonanie bardzo indywidualnych zdobień zakupionych wcześniej prezentów. Wszelkiego rodzaju ręczne „robótki” automatycznie podwyższają wartość wręczanego przez nas prezentu. Sztuka decoupage jest jedna z wielu metod unikalnego zdobienia dosłownie wszystkiego co chcielibyśmy ozdobić, a otrzymany przez nas taki prezent na pewno długo „cieszyć będzie oko” nie tylko nas samych, ale i wszystkich gości odwiedzających nas już w nowym „gniazdku”.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.