Bukiet ślubny – jak rozpocząć poszukiwania tego jedynego wzoru?

Bukiet Panny Młodej to nieodzowny element jej wystroju. Rozpoczynając poszukiwania tego jedynego wzoru jaki będzie dla nas najbardziej odpowiedni warto poprzeglądać portale florystyczne, gazety bukieciarski jak i zasięgnąć rady przyjaciół i rodziny. Porozglądać się też jest dobrze wśród pobliskich kwiaciarni, ponieważ pobliska kwiaciarnia zamawiając większą ilość kwiatów u różnych hurtowników na pewno będzie też miała atrakcyjne ceny. Dlatego należy umówić się w paru kwiaciarniach czy studiach florystycznych na wstępna rozmowę, aby mieć pogląd jak wyglądają różnego rodzaju wiązanki ślubne i jaki jest ich koszt.

Jeśli jako lokal Waszego przyjęcia wybraliście dom weselny lub restauracje, warto poprosić o kontakt do florystek lub firm dekoratorskich, które już kiedyś dekorowały ten obiekt. Bardzo ważne jest znalezienie takich osób z którymi dobrze się Wam rozmawia, a przez to dobrze będzie się Wam z nimi współpracować.

Koszty kwiatów uzależnione są przeważnie od sezonu, kiedy chcemy zaoszczędzić wybierajmy raczej kwiaty występujące w danym sezonie. W dzisiejszych czasach jednak jest tak duża dostępność kwiatów, nawet tych najbardziej egzotycznych, że gdy ktoś tylko chce zaimponować gościom uczestniczącym w przyjęciu weselnym ma tu wolna rękę.

Kształt bukietu jest też dobrym elementem profilującym sylwetkę Panny Młodej. Osoby wysokie i szczupłe dobrze będą wyglądać zarówno z bukietem w okrągłym kształcie jak i „odwróconą kroplą”, czyli delikatnie wydłużonym końcem bukietu. Natomiast osoby o krąglejszych kształtach na pewno wyszczupli węższa i wydłużona kompozycja aniżeli okrągła wiązanka.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.