Akcesoria, które spowodują, że jako panna młoda będziesz wyglądać i czuć się pięknie.

Każdy z nas wie, że nawet najmniejszy, dobrze dobrany dodatek może sprawić, że będziemy wyglądać niesamowicie. Na pewno będzie tak wtedy, gdy odpowiednio go dobierzemy i połączymy z pozostałą częścią ślubnej garderoby, czyli z suknią, welonem, bukietem, fryzurą czy dekoracją sali. Bardzo wdzięcznymi dodatkami są różnego rodzaju akcesoria do włosów, począwszy od kwiatów, ozdobnych grzebieni, opasek, szpilek, na bogato zdobionych diademach, welonach i tiarach kończąc. Większość z tych dodatków może być również wykorzystana po dniu ślubu – w ramach urozmaicenia fryzury na różnego rodzaju przyjęcia.

kwiaty w ślubnej fryzurze

Kwiaty we włosach od lat święcą triumfy w ślubnych fryzurach, nadają im lekkości ale i eleganckiego wdzięku. W zależności od motywu weselnego waszego wesela, mogą to być polne kwiaty, chabry, maki, ale i bardziej dostojne jak storczyki, róże czy cantedeskia.

chabry i maki w ślubnej fryzurze.

wianek z kwiatów do ślubu

Rodzai pięknych kwiatów jest wiele, dlatego warto też takie same również wykorzystać do dekoracji sali, aby zachować elegancką spójność w waszym wyglądzie, jak i dekoracji sali i kościoła.

kwiaty w dekoracji sali weselnej

kwiaty w dekoracji sali i ubiorze panny młodej

Pojedyncze opaski z delikatnie połyskującymi diamencikami lub parę cieniutkich opasek z kamyczkami mogą być również trafionym dodatkiem.

ślubna opaska na głowę panny młodej

opaska na głowę w ślubnej fryzurze.

Jeśli wolicie bardziej wygodne i niefrapujące upięcia wybierzcie ozdobne grzebienie, które fryzjer wepnie w wasze włosy podczas upinania ślubnej fryzury i raczej nie będziecie musiały ich już poprawiać.

ozdobny grzebień we fryzurze ślubnej

Do takich grzebieni bardzo często dopięte są welony lub diademy, które możemy umieścić na czubku głowy lub całkiem z tyłu.

welon ślubny

Wybierając welon, starajcie się aby jego kolor nawet o ton nie odbiegał od koloru sukni, gdyż będzie to brzydko wyglądało.

długi welon ślubny

To samo dotyczy koloru koszuli pana młodego, jeśli twoja suknia ślubna będzie śnieżnobiała, koszula twojego wybranka również musi być w białym kolorze, jęli wybralibyście ją np. w kolorze ecri lub kości słoniowej, będzie ona najzwyczajniej wyglądać na brudną lub starą. Ustalając kolor dekoracji sali również zwróćcie dekoratorce uwagę na to, że wasza suknia jest biała, dlatego kolor materiałów rozwieszonych w sali również powinien być biały, ponieważ kremowy nie będzie dobrze współgrał z bielą twojej sukni. Elementy dekorujące twoją suknię powinny pasować bądź być takie same jak w welonie, np. jeśli twoja suknia wykończona jest perłami, to zarówno welon jak i grzebień ozdobny lub tiara powinna je zawierać.

ślubny grzebień ozdobny

Podczas dokonywania wyboru czy na swoją głowę założysz welon czy tiarę zwróć uwagę na jego wagę. Musisz pamiętać o tym, że spędzisz w nim całą noc, a bogato zdobiony diadem lub tiara mogę nieco ważyć, przez co możesz czuć się niekomfortowo lub po prostu twoja fryzura może nie wytrzymać tego ciężaru i w najmniej odpowiednim momencie się „rozpaść”. Taki finał może prowadzić do zrujnowania wspaniałego nastroju. Dlatego trzeba dobrze wybrać, aby później nie żałować.

tiara na czubek głowy

Welony mają to do siebie, że nie są bardzo ciężkie i mogą być skonstruowane tak, że na najbardziej oficjalną część, czyli ceremonię zaślubin i początek przyjęcia możemy spędzić w długim tzw. katedralnym welonie, po czym mamy możliwość odpięcia go i do czasu „oczepin” pozostajemy w tzw. blusher – krótkim welonie, sięgającym ramion, który nie będzie nam w niczym przeszkadzał podczas dobrej zabawy.

odpinany welon ślubny

Jeśli nie jesteś przekonana do welonu dobrym wyjściem będzie założenie tiary. Umieszcza się ją przeważnie na czubku głowy, dlatego może ona więcej ważyć. Panny młode mające krótkie włosy, również nie muszą się o nic martwić, gdyż modeli tiary jest bardzo wiele, od prostych, delikatnie zdobionych, po bardzo spektakularne, „rzucające” się w oczy diademy. Na pewno każda z was znajdzie coś idealnego dla siebie, wystarczy tylko nieco poszukać. Zarówno diademy jak i tiary mogą mieć wielofunkcyjne zastosowanie, gdy myślisz o rozpuszczeniu włosów tiara może być założona jak opaska i odsłaniać w pełnej okazałości twoją rozpromienioną twarz, może też być w formie bransoletki – opasając delikatnie skromny kok.

tiara opasająca koka

Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do „bijących” po oczach ozdób we włosach zamiast diademu lub tiary polecam ozdobne szpilki, zakończone zawsze pięknymi i ponadczasowymi perłami lub kryształkami.

ślubne szpilki do włosów

Tiara powinna być dobrze dopasowana do kształtu twojej twarzy, jeśli masz okrągłą twarz, wyższa tiara lub w kształcie litery V optycznie ci ją wysmukli,

wysoka tiara

jeśli twoja twarz jest pociągła lub w kształcie trójkąta, najbardziej odpowiednim diademem będzie nieco bardziej rozłożysty na boki, który optycznie wypełni twoje rysy twarzy.

rozłożysta na boki tiara

Najważniejszą rzeczą jest stworzenie równowagi w całym swym wyglądzie. Wszystkie dodatki powinny ze sobą współgrać, zarówno te proste jak i te bardziej wyrafinowane. Ich głównym celem jest to, abyś to ty poczuła się piękna i przeżyła wspaniale ten jeden z najpiękniejszych dni twojego życia.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.