Sesja zdjęciowa w plenerze – gdzie i jak ją zorganizować?

Aby dzień waszego ślubu był zapamiętany na długo potrzebny wam będzie profesjonalny fotograf, który stworzy reportaż z tego wielkiego dnia poczynając od przygotowań poczynionych przez pannę młodą i pana młodego przed ślubem, ceremonii zaślubin w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego, drogi do sali weselnej aż do dobrej zabawy do białego rana. Ten sam, profesjonalny fotograf będzie wam przydatny podczas plenerowej sesji zdjęciowej, którą najlepiej wykonać w inny dzień, aniżeli w dzień ślubu. Nieco stresujący dzień ślubu nie służy dobrej plenerowej, sesji zdjęciowej. Taki reportaż najlepiej wykonać parę dni po weselu, gdy wielkie emocje już nieco opadną i będziecie mogli poświęcić dłuższą chwilę na uchwycenie paru, niepowtarzalnych ujęć, a i pogoda będzie sprzyjała pięknym zdjęciom.

Pomysłów i miejsc w których można wykonać wspaniałe zdjęcia plenerowe jest bardzo wiele. Podpowiem tu parę rodzai, czy też stylów według których zaplanować możecie waszą, niepowtarzalną sesję zdjęciową. Jeśli jesteście romantyczni to na waszą sesję zdjęciową proponowałabym: plażę, molo, góry, łąkę, las, pola z łanami zbóż, stadninę koni czy ogród botaniczny. Gdy waszą domeną jest klasyczna elegancja, najlepszym miejscem na wykonanie zdjęć w plenerze będzie na pewno: teatr, pałac, zamek, katedra czy po prostu park. Jeśli natomiast jesteście zwolennikami zdjęć industrialnych, na miejsce swojego pleneru wybierzcie: stare kamienice, mosty, tory kolejowe lub tramwajowe, ruiny zamków, stare dworki lub fabryki. Gdy styl modernistyczny jest wam bliższy wybierzcie miejsca, gdzie widok młodej pary wzbudzi nie lada zdziwienie np.: centrum miasta, wesołe miasteczko, galeria handlowa, basen, kort tenisowy czy plac zabaw. To tylko niektóre miejsca w których możecie stworzyć prawdziwe dzieła sztuki zarówno w kolorze, w sepii lub w czarno – białych kolorach.

Ciekawe sesje zdjęciowe wychodzą również w „ruchu”. Sesja zdjęciowa na rolkach to coś dla amatorów sportu, taka sama bardzo oryginalna sesja wykonana może być na ściance wspinaczkowej w górach. Pani młoda w sukni ślubnej i pełnej, wspinaczkowej uprzęży a obok niej pan młody to nie lada widok dla pozostałych amatorów wspinaczki. Zdjęcia z takich nietypowych sesji na pewno będą do końca życia cieszyć nie tylko wasze oko, ale i pozostałych gości uczestniczących w waszym przyjęciu.

To gdzie i jak zaplanujecie wasze zdjęcia ślubne w plenerze zależy nie tylko od was samych, ale też od profesjonalnego oka fotografa i jego inwencji twórczej. Dlatego też przed dokonaniem tego wyboru poszukajcie dobrze, poszperajcie w internecie i podpytajcie rodziny i znajomych o innych fotografów.

Dodaj komentarz

Proszę wypełnić wszystkie pola formularza. Adres e-mail nie będzie opublikowany.